Certyfikaty EKO
certyfikowane wędliny ekologiczne

Zdrowe wędliny ekologiczne potwierdzone certyfikatami

Czy żywność ekologiczna faktycznie różni się od tej powszechnie dostępnej?

Odpowiedź brzmi – tak!
Wędliny i mięso, które pochodzą z gospodarstw ekologicznych, są po prostu zdrowe, a ich smak jest nieporównywalnie lepszy ze względu na brak sztucznych substancji w ich składzie.

Co sprawia, że wędliny i mięsa ekologiczne są smaczne i dobre dla naszego zdrowia?

  • mają naturalny skład,
  • nie znajdziemy w nich sztucznych barwników, aromatów i innych szkodliwych substancji,
  • zwierzęta w gospodarstwach ekologicznych są karmione naturalnymi paszami, więc mięso i wędliny ekologiczne nie zawierają hormonów wzrostu i antybiotyków,
  • warunki, w jakich hodowane są zwierzęta, są maksymalnie zbliżone do tych naturalnych, co również wpływa na wartości odżywcze mięsa.
certyfikowane wędliny

Wraz z rosnącą popularnością jedzenia ekologicznego na rynku pojawia się coraz więcej produktów, których etykiety mogą mylnie sugerować ich ekologiczne pochodzenie. Z tego względu trzeba mieć świadomość, że jedynie certyfikowani producenci żywności mogą posługiwać się nazwą „produkty ekologiczne”.

parówki naturki

Jako Zakład Mięsny Wasąg posiadamy szereg certyfikatów, będących dowodem na najwyższą jakość naszych wyrobów ekologicznych.

Certyfikat ekologiczny, czyli Ekoliść

To właśnie jego zdobycie uprawnia nas do nazywania naszych mięs i wędlin mianem ekologicznych. To wprowadzony przez Unię Europejską certyfikat, którego charakterystyczne logo w postaci zielonego listka ułożonego z unijnych gwiazdek można zobaczyć na wszystkich naszych produktach. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym dokładnie wyjaśniamy, jakie warunki trzeba spełnić, by dostać Certyfikat EKO, i dlaczego ma on tak duże znaczenie.

Certyfikat IFS Food

jest uznanym międzynarodowym standardem będącym gwarancją jakości i bezpieczeństwa żywności. Zakład Mięsny Wasąg pomyślnie przeszedł rygorystyczne analizy procesów produkcyjnych, dlatego jesteśmy dumnymi posiadaczami tego prestiżowego certyfikatu. Więcej na jego temat można przeczytać w artykule w naszej zakładce Blog.

Symbol Przekreślonego Kłosa

w naszym zakładzie pamiętamy również o Klientach, którzy są na diecie bezglutenowej, dlatego na części naszych wyrobów można zobaczyć to oznaczenie, świadczące o tym, że jest to bezpieczna żywność bezglutenowa.

wesoła rodzina w trakcie śniadania

Robiąc zakupy w naszym sklepie, masz pewność, że:

  • sięgasz po naturalne mięsa bez dodatków sztucznych substancji,
  • wybierasz żywność ekologiczną potwierdzoną certyfikatami,
  • zadbaliśmy o bezpieczeństwo na etapie produkcji, pakowania oraz transportu,
  • jesz zdrowo!

naturalne z roztocza - wędliny wasąg

Dokumentacja

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl